Blog > Komentarze do wpisu
Pracoholik
Dzisiaj kończysz osiem miesięcy! Z tej okazji Mama podała Ci nowy owoc-persimmon. Owoc ten w Polsce wystepuje pod nazwą hurma japońska, albo kaki, niektórzy nazywają go także persymoną. W Filadelfii nie widziałam i związku z tym nigdy nie jadłam, natomiast tutaj obok pomarańczy, cytryn i granatu, w przy domowych ogródkach i ten owoc można spotkać. Po raz pierwszy zobaczyliśmy ten owoc na targu, na który jeździmy co sobotę, kupiliśmy i posmakował nam, ale dla mnie nie była to miłość. Persimmon, jak dla mnie nie pachnie jak owoc, a raczej jak warzywo, kojarzy mi się ze słodkim ziemniakiem. Jest słodki, ale nie jak owoc.  Jest tutaj, w Kalifornii, bardzo popularnym owocem. Owoc jest koloru pomarańczowego, trochę w wygladzie przypomina pomidora, ale skórę ma twardszą, a na górze cztery listki. Dobry jest ze skórką i bez. Ostatnio dodałam go do sałatki razem z jabłkiem, granatem i pestkami z dyni. Pycha. Ale wracając do Ciebie, mój Chłopczyku i wartości persymony. Owoc ten ma dużo witaminy C. Jeden owoc zawiera aż 17mg witaminy C! I najważniejsze jest to, że Ci posmakował. Jak na razie żadnej negatywnej reakcji nie zauważyłam. Na kolację też dostałeś i wszystko zjadłeś, aż musiałam się rozglądać za czymś dodatkowym, bo jeszcze chciałeś a ja już nie miałam.

Tak, ostatnio wydajesz się bardziej głodny i jesz więcej.

Jesteś bardzo aktywnym chłopczykiem, znowu nastapiła redukcja snu, drzemki były godzinne, czasem połtora godzinne, teraz są pół godzinne i  zaraz po obudzeniu jesteś gotowy do następnych ćwiczeń. Na dzień dzisiejszy cały czas  ćwiczysz pozycję wyjściową do raczkowania, na kolana i się bujamy, no i chcesz się również wspinać. Bardzo jesteś zdeterminowany i z tego wynika, że nie masz czasu na spanie. Mój pracuś ;)

Umiesz się też sam bawić przez dłuższy czas. Najlepsze zabawki to pusta butelka po wodzie, muszę zmierzyć czas ile potrafisz się tak nią bawić, w rączkach obracać, macać, walić jak w bęben, należąco czy na siedząco, nie ważne. Drugą zabawka jest książeczka plastikowa. Obie rzeczy są bardzo lekkie i pewnie dlatego łatwo jest Ci je obracać w rączkach.

Jestem ciekawa ile ważysz, więc muszę pamietać aby Cię jutro zważyc, zmierzyć mogę w domu, tylko pamietać muszę ;)

Ładnie się nam rozwijasz, na zajeciach mamowo-dziecięcych turlasz się do dzieci, przygladasz się, jesteś zainteresowany co robią. Za Tobą pierwsze zdjecia z innymi dziećmi, zrobione przez inną matkę, które Cię zaczepiają, fajnie jest podgladać poznające się dzieci.

I jeśli rozpieszcza się człowieka miłością, to jesteś bardzo rozpieszczonym Chłopczykiem ;) Jestem zakochana po uszy w Tobie, w Twoich wielgachnych niebieskich oczętach, świdrujących i czarujących mnie i w tym uśmiechu łozbuzerskim i kochanym. To w jaki sposób na mnie patrzysz i jak się we mnie wtulasz. Przekochany jesteś i tyle, nawet jeśli nie śpisz.
sobota, 01 grudnia 2012, alexxela78

Polecane wpisy

  • zielono mi i wesolo

    Nie moge uwierzyc, ze niedlugo minie rok jak tu mieszkamy. Ale ten czas leci! Ostatnio pomyslalam sobie, dlaczego wczesniej sie tutaj nie przeprowadzilismy. Zup

  • Co potrafi dziesieciomiesieczniak?

    Umie sie usmiechac od ucha do ucha szczerzac zeby i przymruzajac oczy w tym samym momencie. Zawsze mi sie smiac chce jak to robi, bo z jednej strony to tak slod

  • Zdrowego i wesolego 2013

    2012 rok mial byc rokiem konczacym ten swiat, bardzo sie wiec ciesze, ze jednak do tego nie doszlo i moge sie cieszyc macierzynstwem :) Stary rok zegnalam ze st